Коло - одна з найважливіших геометричних фігур
Близько 6 тис.років у Вавілоні було винайдено колесо. Цей винахід відіграв велику роль у житті людини. Колесо почали широко застосовувати на практиці (для піднімання важких речей, виготовлення глиняного посуду на гончарному крузі тощо). Тому немає нічого дивного в тому, що вавілонські вчені (та й вчені інших країн) приділяли багато уваги вивченню кола. За часів Піфагора (VI ст. до н.е.) коло вважали найдосконалішою з фігур. Цікаво, що людина з зав'язаними очима не може йти по прямій лінії. Вона обов'язково зіб'ється з прямого шляху на коловий. Є багато прикладів, коли люди, які заблукали, поверталися у вихідне місце.
Те саме спостерігається і в тварин. Собака з зав'язаними очима плаває по колу. У цьому немає нічого дивного. Адже, щоб зберегти прямолінійний напрям, не контролюючи його очима, тіло повинно бути точно симетричним, а це в живій природі неможливо. Отже, рух по колу відбувається в описаних випадках через асиметричну розвиненість м'язів правої і лівої сторін тіла людини і тварин. А коли людина або тварина рухаються з відкритими очима, то останні корегують її рух.
Цікаво, що, як свідчать зоологи, пуголовки, медузи, краби взагалі рухаються по колах.
Чим наше число нуль відрізняється від західного?
У нашій математичній літературі нуль не є натуральним числом, а в західній, навпаки, належить до множини натуральних чисел.
Коли святкують день числа Пі?
У числа Пі є два неофіційних свята. Перше — 14 березня, оскільки цей день в Америці записується як 3.14. Друге — 22 липня, яке в європейському форматі записується 22/7, а значення такого дробу є досить популярним наближеним значенням числа Пі.
Який математичний закон розкривається в теоремі про двох міліціонерів?
Деякі математичні закони називають по аналогії із ситуаціями в реальному житті. Наприклад, теорема про існування границі функції, яка «затиснута» між двома іншими функціями, що мають однакову границю, називається теоремою про двох міліціонерів. Це пояснюється тим, що якщо два міліціонера тримають між собою злочинця і при цьому йдуть в камеру, то ув’язнений також змушений йти туди.Слов'янські цифри
Слов'янські цифри - цифри, що застосовувалися древніми слов'янами для позначення чисел в алфавітній системі нумерації, що виникла в X в. Вважають, що алфавітне позначення чисел було введено одним з укладачів слов'янського алфавіту - Кирилом (помер в 869 р.). Система позначення чисел була побудована за типом іонійської, якою користувалися візантійці; числові значення отримали лише літери, що відповідали буквам грецького алфавіту. Ця слов'янська система іменувалася кирилицею. У другому слов'янському способі позначення чисел - глаголиці - подібності з іонічною системою немає. Там числові значення букв строго відповідають їх алфавітному порядку. В обох системах для виділення в тексті чисел над кожною літерою або треба всім числом ставився особливий знак (титло).
В слов'янській мові для найменування вищих десяткових розрядів вживалися назви «мале число», в якому назви не йшли далі 106, і «велике число», в яке входили числа до 1050. При цьому одні й ті ж назви позначали в обох системах різні числа. Так, тьма позначала 10000 в малому числі і 1000000 у великому числі. Легіон позначав в малому числі 10 тем, а у великому числі - темряву тим і т. д. 1050 називали колодою. Букви алфавіту,що відповідали числам 1-9, обведені кружком, позначали темряви, обведені кружком з точок - легіони, а кружком з променів - леодр (леодр - в малому числі дорівнював 10 легіонам, тобто 1000, а у великому - 1024 = легіон легіонів). Леодр леодрів (1048) називався вороном.
Юліє Анатоліївно, дякую за цікаву і корисну інформацію! Бажаю успіхів в роботі!
ВідповістиВидалити