Зрозуміти кохання за допомогою диференційного рівняння, активізувати процес генерації ідей, збільшити шанси отримати посаду на Уолл-стрит. Математика ще ніколи не була такою цікавою й потрібною.
Артур Бенджамін, Майкл Шермер «Магія чисел. Миттєві обчислення в умі та інші математичні фокуси»
У 1976 році New York Times повідомив, що індійська жінка Шакунтала Деві, склавши 25 842 + 111 201 721 + 370 247 830 + 55 511 315, а потім помноживши отриману суму на 9878, дала правильну відповідь 5 559 369 456 432 менше, ніж за 20 секунд. Деві, не маючи освіти, ввійшла до Книги рекордів Гіннеса як приклад «людини-комп’ютера».
Не потрібно бути математичним генієм, аби з надзвичайною швидкістю виконувати складні операції з числами – так вважають викладач математики, професійний фокусник і редактор журналів Scientific American та Skeptic. Варто лише запам’ятати певні схеми – і ви вже рахуєте краще, ніж калькулятор. Обчислити чайові, податок із продажів, наприклад, у розмірі 7,63 %, піднести до квадрату тризначне число, запам’ятати будь-яку дату, номер телефону, перетворивши числа у слова. Усе дуже просто, якщо зазирнути до цієї книги.
Стівен Строгац «Задоволення від х»
«Як кохання поглинає та чому йде через деякий час? Ось де диференційне обчислення стане в нагоді. Склавши рівняння, що узагальнює посилення й послаблення почуттів Ромео та Джульєтти, а потім розв’язавши їх, ми можемо передбачити хід стосунків цієї пари».
Математика всюди, варто лише навчитися її впізнавати. Можна розгледіти синусоїду на спині в зебри, почути відлуння теорем Евкліда в Декларації незалежності США. Перед математикою ми стикаємося переважно зі страхом, однак багато хто має бажання розібратись у цій науці краще. Для цього автор познайомить вас із найскладнішими ідеями математичного світу за допомогою прикладів, що близькі та зрозумілі кожному.
Timothy Falcon Crack «Heard of the Street: Quantitative Questions from Wall Street Job Interviews»
«Почуте на вулиці: Кількісні питання з співбесід на Уолл-стрит» – інсайдерська інформація, необхідний запас знань для тих, хто хоче отримати посаду в будь-якому інвестиційному фонді чи хедж-фонді. Книга пропонує сотні кількісних, статистичних і логічних запитань, зібраних на основі справжніх співбесід на Уолл-стрит.
Яка сума цілих чисел від 1 до 100? Скільки шарів для пінг-понгу може вмістити авіалайнер-гігант, наприклад, Боінг-747? Приготуйтеся до нестандартних задач, переважна більшість яких вимагатиме від вас демонстрації гнучких математичних знань. Фінансовим компаніям потрібна людина, що логічно розмірковує, особливо в умовах обмеженого часу.
Мартін Гарднер «Математичні головоломки та розваги»
Піт Хейн, автор математичної гри в гекс, розповідав, що вдома в Ейнштейна є ціла полиця, заставлена різноманітними головоломками з математики. Зовсім не дивно: саме творче мислення, активізоване за допомогою простих задач, здатне знаходити несподівані відповіді, що в результаті стають науковими відкриттями.
У книзі ви побачите детальні описи математичних ігор на будь-який смак: від гексафлексагонів, фокусів із матрицями, парадоксів теорії ймовірностей до хрестиків і нуликів, карт і математичних софізмів. Власні сили можна спробувати, звернувшись до цікавих завдань від видатних математиків. Незамінна річ для тих, хто прагне відпочити з користю для розуму.
Сергій Федін «Математики також жартують»
«Подейкують, що академік Колмогоров дуже пишався створеною ним формулою, що описує жіночу логіку: якщо з А випливає В, і В – приємно, відповідно, А – істинно».
Гумор – захисна реакція математиків на перенапруження, вважає автор збірки і пропонує читачам пересвідчитися в тому, що науковці теж уміють жартувати. Кумедні випадки з відомими вченими, оригінальні формули й теореми, студентський фольклор забезпечать вам гарний настрій і математичну ерудованість.
Немає коментарів:
Дописати коментар