пʼятниця, 16 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у ВНЗ. День п'ятнадцятий.

    Ось і настав останній день нашої педагогічної практики у ВНЗ. І чому все гарне закінчується так швидко...? 
    Цього дня я закінчувала оформлення звітної документації та спілкувалась з методистами.
     Я були дуже рада повернутись у  рідний КДПУ  та відвідати пари улюблених викладачів, хоч і уже не в ролі студентки, що просто записує конспект лекції.... Тепер я дивилась на заняття з іншого боку: відчувала себе вже викладачем, методистом... Але все ж,  іноді, піддавалась ностальгії і ставила себе на місце звичайних студентів, яких взимку чекає сесія, а не захист магістерської роботи. 
      Ця практика дала змогу відчути себе викладачем; закріпити знання з вищої математики, педагогіки і психології вищої школи; продемонструвати свої вміння на практиці.

     Я дуже вдячна за таку можливість Криворізькому державному педагогічному університету, зокрема кафедрі математики та методики її навчання!
       

четвер, 15 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у ВНЗ. День чотирнадцятий.

      Сьогодні я відвідала практичне заняття з предмету "Додаткові розділи алгебри" на 4 курсі в групі МІ-15, яке проводила студентка-практикантка - Шмагло Карина Сергіївна. Тема: Розв'язання алгебраїчних рівнянь 3-го степеня. На початку пари була проведена актуалізація опорних знань. Карина Сергіївна разом зі студентами повторили методи розв'язання рівняння 3-го степеня та особливості формул Кардано. Далі перейшли до розв'язування задач біля дошки. Карина Сергіївна робила акценти на основних моментах та, в разі необхідності, допомогала студентам. Студентам були запропоновані різнорівневі задачі: від простого до складного. Для активізації довільної уваги викладач прохає аудиторію звернути увагу.  Студенти працювали досить активно, хоч і виникали деякі проблеми. Загалом пара пройшла на достатньому рівні. Мета заняття була досягнута. 
        Далі я мала змогу бути присутньою на практичному занятті з предмету "Числові системи" на 5 курсі в грумі МІм-14, яке проводила студентка-практикантка - Бесхлібна Олександра Сергіївна. Тема: Доведення тверджень методом математичної індукції. На початку заняття Олександра Сергіївна разом зі студентами повторили відмінності між аксіомою індукції, принципом математичної індукції та методом математичної індукції та повторили алгоритм ММІ. Далі перейли до перевірки домашнього завдання біля дошки: студенти по черзі виходили і демонстрували вказану частину доведення. Під час доведення тверджень методом математичної індукції біля дошки, Олександра Сергівна допомогала студентам та контролювала роботу на місцях. В кінці пари була проведена самостійна робота. Загалом заняття пройшо добре. Зворотній зв'язок прослідковувася протягом всієї пари і мав не тільки контролюючий, а й навчальних характер. Мета була досягнута. 

середа, 14 листопада 2018 р.

Педагогічна практика. Дванадцятий та тринадцятий дні.

       Дванадцятий день педагогічної практики у ВНЗ я присвятила методичний роботі, зокрема закінчила оформлення психолого-педагогічного аналізу лекції та написала самоаналіз вчорашнього виховного заходу. 
            Тринадцятого дня педагогічної практики у ВНЗ я відвілала практичне заняття з предмету "Алгебра і теорія чисел" на 1 курсі в групі МІ-18, яке проводила кандидат педагогічних наук, доцент - Черних Лариса Олександрівна. Тема: Рівносильні формули логіки висловлень. На початку заняття Лариса Олександрівна оголосила план роботи на пару. Це допомогло студентам налаштуватись на роботу після перерви. Далі перейшли до перевірки домашнього завдання біля дошки, а саме: повторили рівносильності формул ЛВ, що містять тотожньо-істинну або тотожньо-хибну формули. Студенти гарно відповідали і були активними. Перш ніж переходити до розв'язання задач пригадали основні види формул ЛВ. Під час розв'язання задач біля дошки, Лариса Олександрівна направляє студентів, допомогає та коригує їх знання. Також вона звертає увагу на записи в зошитах. Для зосередження довільної уваги викладач наголошує на основних моментах і змінює тон голосу. В кінці пари була проведена самостійна робота. Загалом заняття пройшо добре. Зворотній зв'язок прослідковувався протягом всієї пари. Лариса Олександрівна дуже добре тримає аудиторію, дисципліна була на високому рівні.

понеділок, 12 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у ВНЗ. День одинадцятий.

    День сьогодні видався дуже цікавим та насиченим!
    Я відвідала практичне заняття з теорії ймовірності на 4 курсі в групі МІ-15, яке проводила студентка-практикантка - Пилипенко Ольга Сергіївна. Тема: Елементи кореляційного та регресійного аналізу. На початку пари Ольга Сергіїна провела дуже грунтовну актуалізацію опорних знань у вигляді опитування з використанням презентації. Після цього перейшли безпосередньо до розв'язування задач. Для зосередження довільної уваги, викладач змінювла тон голосу та на важливих моментах говорила: "зверніть увагу на дошку". Ольга Сергіївна допомогала студентам при розв'язанні задач, задаючи їм навідні питання. Дуже сподобалось те, що вона звертала увагу на деякі відмінності в зарубіжних та вітчизняних формулах та навчала студентів розв'язувати обома способами. Для розв'язання прикладної задачі, в якій вибірка містила великі числа, Ольга Сергіївна запропонувала використовувати програмні засоби, зокрема Exel. Це зекономило час на підрахунках, а студенти здобули нові вміння. В кінці пари була проведена самостійна робота. Загалом заняття пройшло на високому рівні. Морально-психологічний клімат був сприятливим для праці. Мета уроку досягнута.
       Також сьогодні я разом зі студентками Шмагло Кариною та Беслібною Олександрою проводили виховний захід в групі МІ-15 у формі тренінгу на тему "Твоє життя - твій вибір".Обрана тема є актуальною, оскільки всім студетам цікаво більше дізнатись про свої можливості і визначитись з планом на майбутнє. 
     При проведенні заходу ми дотримувались чіткої структури, використовували презентацію, роздатковий матеріал ( папірці «гроші», аркуші для роботи в групах), грамоту, свічку. В тренінгу брали участь всі студенти групи. 
      Тренінг складався з 5 вправ: вправа-знайомство «символ життя», вправа «складові щасливого життя», вправа «грамота», вправа «як розпоряджатись своїм життям», вправа закінчення заняття «куля мрій».  Під час заходу студенти були дуже збуджені, активні з захватом виконували всі вправи. З цього можна зробити висновок, що захід студентам сподобався. 
      Загалом захід проведено на високому рівні: ми встигли виконати все заплановане і підбити підсумки . Приємно було те, що студенти залишились задоволені тренінгом. Мета і завдання була досягнута.

пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у ВНЗ. День десятий.

   Сьогодні я відвідала лекцію з лінійної алгебри на 1 курсі в групі ФІ-18, яку проводила студентка-практикантка - Бесхлібна Олександра Сергіївна. Тема: Розмірність і базис векторного простоту.  Оскільки ця тема розрахована на 2 лекції і сьогодні була вже друга, то пара розпочалась з того, що Олександра Сергіївна нагадала тему, план та коротко охарактеризувала основий матеріал минулої лекції. 
Під час викладення нового матеріалу, викладач робить записи на дошці, що покращує сприйняття студентами інформації та задає питання аудиторії. Сподобалось те, що Олександра Сергіївна дуже раціонально використовувала дошку.  Після означень нових понять, викладач робить пояснення та наводить приклади. Для організації довільної уваги Олександра Сергіївна наголошує на основних моментах. Гарним було те, що викладач контролювала не лише дисципліну на парі, а й роботу на місцях та охайність конспеків. Загалом лекція пройшла добре. Мета і завдання були досягнуті. 

     Так швидко закінчився другий тиждень нашої педагогічної практики у ВНЗ... Він був дуже емоційним та насиченим! Спробувати себе у ролі викладача було дуже хвилююче, але і не менш цікаво! 

четвер, 8 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у ВНЗ. День дев'ятий.

     Сьогодні я проводила лекцію з предмету: числові системи на 5 курсі в групі МІ-14. Тема: Цілі числа. На початку лекції я нагадала студентам зв'язок між числовими множинами і  здійснила перехід від минулої теми: "система натуральних чисел" до сьогоднішної. Лекція була подана за чітким планом. Спочатку була висвітлена проблема розширення множин. Потім,  оскільки нова числова множина утворює кільце, то ми з аудиторією грунтовно повторили матеріал  1 курсу АТЧ, а саме: характеристику кільця. Студенти брали активну участь, що свідчить про гарне засвоєння минулого матеріалу. 
Для кращого сприйняття нового матеріалу я робила записи на дошці основних формул, понять та схем; особливу увагу було приділено аксіомі мінімальності.
Доведення теорем відбувалось у формі евристичної бесіди зі студентами. Для зосередження довільної уваги, я робила паузи, змінювала тон голосу та наголошувала на основних моментах. Під час лекції студенти були дисципліновані, активні та уважні. Зворотній зв'язок відбувався прогягом усього заняття. Загалом пара пройшла на високому рівні. Мета була досягнута. 

середа, 7 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у ВНЗ. День восьмий.

     Сьогодні день був дуже хвилюючим для мене, оскільки я проводила практичне заняття з предмету: алгебра та теорія чисел на 1 курсі в групі МІ-18. Тема: Логічні операції над висловленнями. Формули логіки висловлень.  На початку пари я повідомила студентам тему заняття та розповіла, що застосування даної теми є досить широким і протягом 5 років навчання у ВНЗ вони не раз з ним зустрінуться.

Це сприяло мотивації навчальної діяльності та допомогло студентам налаштуватись на роботу. Під час розв'язування задач біля дошки, обов'язковим було сказати означення тієї логічної операції, з  якою студент працює. Повторення означень допомогало студентам при складанні таблиць істинності та в підготовці до математичного диктанту. 
Задачі були подані за принципом: від простого до складного, основний акцент було зроблено на складання таблиць істинності та визначення виду формул логіки висловлень. Складні моменти обговорювали колективно. Після кожної задачі підводили підсумки. Наприкінці пари був проведений математичний диктант. Дисципліна на парі була на високому рівні, студенти активно працювали. Загалом пара пройшла добре. Мета і завдання були досягнуті. Морально-психологічний клімат був сприятливим для праці. 

вівторок, 6 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у ВНЗ. День сьомий.

   Сьогодні я відвідала лекцію з предмету: теорія ймовірності та математична статистика на 4 курсі в групі МІ-14, яку проводила студентка-практикантка Пилипенко Ольга Сергіївна. Тема: Елементи кореляційного і регресійного аналізу. 
Заняття розпочалось вчасно. Ольга Сергіївна повідомила тему та план лекції. Для актуалізації опорних знань викладач разом з студентами повторили основні поняття минулих пар у формі фронтального опитування. Під час викладення нового матеріалу,  Ольга Сергіївна використовувала презентацію, що сприяло покращенню сприйняття студентами інформації.
Для зосередження довільної уваги, викладач змінювала тон голосу та зверталась до студентів з проханням подивитись на дошку або зосередитись. Гарно було те, що Ольга Сергіївна наводила після теоретичного матеріалу наводила приклади, завдяки цьому студенти краще засвоювали матеріал та бачили, як він застосовується в житті.  Викладач гарно тримала дисципліну та контролювала роботу на місцях. В кінці лекції були підведені підсумки: студенти пригадували основні мометни пари. Загалом заняття пройшо на високому рівні. Мета і завдання були досягнуті.

понеділок, 5 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у ВНЗ. День шостий.

   Сьогодні я відвідала лекцію з предмету "Алгебра та теорія чисел" на 1 курсі в групі МІ-18, яку проводила  кандидат педагогічних наук, доцент - Черних Лариса Олександрівна. Тема: Формули логіки висловлень та їх рівносильність. Лекція розпочалась вчасно з організаційного моменту: Лариса Олександрівна перевірила присутніх та коротко охарактеризувала написану на минулій парі самостійну роботу. Далі була проведена актуалізація опорних знань, викладач проговорила основні моменти минулої лекції, а студенти усно пригадали означення основних логічних операцій. 

 Новий матеріал був поданий чітко по плану. Лариса Олександрівна не тільки чітко викладала теоретичний матеріал, а й звертала увагу на культуру оформлення конспектів. Наприклад, говорила: "пропустіть пару клітинок", "виділіть іншим кольором" тощо. При означенні формули логіки висловлень, викладач проводила паралелі з математикою, а саме зі змінними та формулами.  Для зосередження довільної уваги, Черних Л.О. змінювала тембр голосу, прохала студентів звернути увагу та робила паузи. Для закріплення матеріалу викладач пропонувала приклади. Загалом лекція пройшла на високому рівні. Мета і завдання були досягнуті. Встигли виконати все заплановане. Морально-психологічний клімат був сприятливим для праці. Мені лекція дуже сподобалась! Я рада, що маю можливість знову відвідувати пари Лариси Олександрівни та навчатись у неї!

пʼятниця, 2 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у ВНЗ. День п'ятий.

   Сьогодні я відвідала практичне заняття з лінійної алгебри на 1 курсі в групі І-18, яке проводила старший викладач, кандидат педагогічних наук - Армаш Тетяна Сергіївна. Тема: Розв'язання систем лінійних рівнянь методом Жордана-Гаусса.  Пара розпочалась з перевірки присутніх. Далі Тетяна Сергіївна оголосила план роботи на пару, першим пунктом якого, було написання невеликої самостійної роботи. В ній треба було розв'язати СЛР методом Гаусса. Під час  написання самостійної роботи, студенти були спокійні, зосереджені та уважні, а Тетяна Сергіївна слідкувала за дисципліною.  Далі перейшли до розв'язування різних типів задач біля дошки. Сподобалось те, що викладач поводилась невимушено та наводила доречні жарти, створюючи приємну доброзичливу атмосферу. Перед розв'язанням задач, студенти пригадувати теорію. Вони були активними та висловлювали бажання піти до дошки. Загалом заняття пройшло на високому рівні. Мета і завдання були досягнуті.
    Також сьогодні відбулась звітна конференція з педагогічної практики у ЗНЗ, на якій практиканти представили презентації своєї роботи в школах та висловили свої враження. На конференції були присутні всі методисти, які активно брали участь в обговоренні та задавали питання. Наприкінці  всі практиканти отримали загальну оцінку за практику. Загалом враження після педагогічної практики у ЗНЗ у всіх залишились лише приємні!
    Посилання на звітну презентацію про виробничу практику у Криворізькій гімназії №95: https://docs.google.com/presentation/d/1n_-gZlZWdopNKpKt5RjMeuGCkyWABSMbovdCteav6sA/edit?usp=sharing

четвер, 1 листопада 2018 р.

Педагогічна практика у ВНЗ. День четвертий.

   День сьогодні був дуже насиченим та емоційним, тому що ми з студенткою-практиканткою Шмагло К.С. проводили свої перші пари!)
   Спочатку я відвідала лекцію з предмету "Додаткові розділи алгебри", яку проводила Шмагло Карина Сергіївна на 4 курсі в групі МІ-15. Тема: Розв'язання алгебраїчних рівнянь n-го степеня в полі комплексних чисел. На початку пари, для мотивації навчальної діяльності Карина Сергіївна поставила перед студентами проблему: чи можна вивести загальне рівняння в радикалах для розв'язку рівнянь n-го степеня? Це допомогло налаштувати на роботу та зацікавити аудиторію. Матеріал був поданий індуктивним методом у вигляді евристичної бесіди: від рівняння першого порядку (лінійного) до рівняння n-го порядку. Для кращого сприйняття викладач записувала основні моменти і формули на дошці. Дуже сподобалось, що Карина Сергіївна залучала студентів до узагальнення відомостей відомих їм рівнянь, таких як лінійне, квадратне та кубічне. Для закріплення матеріалу було розглянуто приклад. Загалом лекція пройшла добре. Мета була досягнута.
    Далі я проводила лекцію з лінійної алгебри на 1 курсі в групі І-18. Тема: Розмірність та базис векторного простору. Лекція розпочалась організовано, студенти не запізнювались і були своєчасно підготовлені до заняття. Спочатку я здійснила перевірку присутніх. Це допомогло студентам налаштуватись на лекцію після перерви.
Для мотивації навчальної діяльності я розповіла про важливість даної теми для подальшого вивчення лінійної алгебри. Виклад матеріалу відбувався строго за планом, також я зазначала важливі моменти та наголошувала, що їх треба підкреслити або виділити іншим кольором. Зв'язок з аудиторією здійснювався у формі запитань, з допомогою яких, я перевіряла рівень розуміння матеріалу. Студенти були старанними та дисциплінованими, у разі необхідності задавали питання. Загалом лекція пройшла на високому рівні. Встигли виконати все заплановане. Мета була досягнута.